Mikael Wiehes gästbok - Skriv en rad
Namn Meddelande
phpBook Ver. 1.60 © 2005 by Age Bosma
ulf
Ort/land :
karlskrona

Karlskrona tackar för en skön konsert valborgsmässoafton.
Utomhus var det eldningsförbud, vi kände glöden inombords istället.

 
Sofia Kostoglaki
Ort/land :
Falkenberg

Tack kära Mikael Wiehe för dina inspirerande texter och ditt sköna sound!Men mest av allt vill jag tacka för att du vågar ta ställning och stå för det du tycker. Du är en stor inspirationskälla och jag hoppas att fler yngre får upp ögonen för din musik. Mvh Sofia

 
Harry & Christina Svensso
Ort/land :
Skövde

Vi ser fram emot konserten i Skövde den 24:e april. Du måste bara köra låten "Strö alla min kärlek". Det är en oerhört bra låt, som tyvärr spelas alldeles för lite.

Skicka E-post till användaren
kenneth wiklund
Ort/land :
ramvik

Tack för en fantastisk kväll på Brännaborg i Härnösand 29 mars.Du behövs för oss alla.Om alla skulle lyssna på dig så skulle världen se annorlunda ut.Tack även för lite småprat på First Hotell vid frukosten.Tack från Kenneth och Yvonny Wiklund Ramvik.

Skicka E-post till användaren
Bengt Nilvén
Ort/land :
Hässleholm

Hej Mikael! Tack för en underbar konsert i Kulturhuset i Hässleholm i torsdags! Inte minst tack för att du fortfarande sjunger och står upp för de svaga, fattiga och vanliga människorna! Stor heder åt en sådan man! Bengt.

 
Anna
Ort/land :
stockholm

Hej Mikael Wiehe Jag kan inte sluta lyssna på Isolde plattan Den är helt fantastisk Den berör mig så starkt på alla sätt och vis så mycket Den påmminer mig om en kille jag Älskar väldigt mycket i vissa låtar Det känns i hela kroppen I hela själen när jag lyssnar på den Man gråter skrattar och känner Kärlek Du är helt underbar Tack för att du finns Fortsätt skriv dinna fina texter Och fortsätt beröra Människor Smile smiley Stor Kram Anna