Mikael Wiehes gästbok - Skriv en rad
Namn Meddelande
phpBook Ver. 1.60 © 2005 by Age Bosma
Pär-Erik Sjöström
Ort/land :
Sibbo,Finland

Hej Mikael!

Ni uppträder i Borgå,Finland.
Och kunde Ni ta med
Hoola Bandoola Bands
CD-skivan, som Ni tidigare
lovade att jag skulle få köpa för 20 € + Edert autogram inne i skivan ?
Den där med låten " På väg ". Tack!

 
Einar P
Ort/land :
Sweden

Toppenkonsert i Falkenberg 2/3 2012 med fullt ös i 2 timmar,med en låtskatt som är otrolig och ett undbart komp på Hammond/Piano
Du är oslagbar!

 
Jorge Chavarria
Ort/land :
Norge

Una sola frase Mikael:

GRACIAS por tus letras!!!

 
Lasse Andersson
Ort/land :
Södertälje

Mikael Wiehe! Du tillhör den lilla skara människor som kommer att fortleva i hundratals år! Jag har alltid tyckt att Hoola:s första album är sveriges motsvarighet till SGT Peppers och efter det har du producerat mästerverk på mästerverk. Du har fått mig att skriva låtar på svenska och snart ska jag se vart mina vingar bär mig på det området. Du äger och du är en orsak till stolthet över att bo i detta land där kylan kryper allt närmre. Tack för att du finns!

 
Kjell Martinsson
Ort/land :
Göteborg

Av recensionerna att döma framförs inte melodin "Vi kommer från världen" på innevarande turné. Det är ju en riktigt stark text och melodi. Testa den! Den finns på CD:n Främmande land (2005.

Skicka E-post till användaren
Johan


Ta och spela Hur länge ska vi vänta från 1975 på dina turneër så får vi högeralliansen störtad till nästa val wiehe :)